Jdou sundat - výhoda nebo nevýhoda?

19.12.2017

Neviditelná rovnátka Invisalign jdou sundat. Je to opravu jejich výhoda nebo to skrývá i nějaké nevýhody?


Výhoda je že ...

   +  můžete jíst bez rovnátek, což je skvělé, protože Vám jídlo nemůže nikde uvíznout a nemusíte ho pak dolovat mezi drátky. Nemusíte se bát, že Váš spolustolovník uvidí nějaký divný výjev ve vaší puse. 

    + vyčistíte si zuby tak, jak jste zvyklí. Nemusíte mít 5 speciálních kartáčků na čištění kolem drátů a kolem zámečků a různé mezizubní kartáčky. I když z vlastní zkušenosti mohu říct, že si zuby čistím mnohem poctivěji před každým nandáním rovnátek, než jsem si čistila dřív. Zároveň při každém čištění používám mezizubní kartáček.

     + když nechcete, aby někdo věděl, že nosíte rovnátka (jednání v práci, jednání na úřadech, fotografování), tak si je prostě sundáte a hotovo.

     + sex bez rovnátek....no comment.

     

Nevýhoda je že ...

     - musíte mít pevnou vůli a rovnátka nosit poctivě co nejvíce hodin denně i v noci (ideálně těch 20 h denně). Zvlášť, pokud máte rovnátka na rok a déle, tak věřím, že časem ztratíte tu poctivost v nošení a léčba nemusí pokračovat tak rychle a dobře, jako na začátku. Když máte fixní rovnátka napevno, tak ty prostě nesundáte a rovnátka na zuby působí 24 h denně.

     - v té době, kdy rovnátka sundáte, tak se samozřejmě cítíte líp bez nich a nejraději byste si je už nenandali. Ale nandat si je chcete, protože chcete mít ten krásný, vysněný úsměv a dali jste za to takové prachy, že byste si vlastně ani nedovolili pomyslet na to, že je zpátky nedáte!

     - nemůžete "za běhu" někde něco sníst. Nemůžete si dát cestou domů z krámu něco na rychlý hlad, nemůžete ochutnat na trhu od farmáře vzorek klobásy nebo si dát na vánočním trhu trdelník. Musíte vždy myslet na to, kde budete jíst, kde si rovnátka sundáte, kde si vyčistíte zuby, abyste si je zase nandali.

     - opakovaně si zvykáte, že máte v puse rovnátka. Tím, že rovnátka několikrát za den vyndaváte, tak si vlastně na jejich přítomnost v puse neustále zvykáte. I když nemám osobní zkušenost s fixními rovnátky, tak věřím, že si na ně časem zvyknete a jejich přítomnost už tolik neřešíte. Kdežto u Invisalign střídáte stavy bez rovnátek / s rovnátky a proto o nich pořád víte. 

     


Za mě zatím převažují ty výhody a jsem ráda, že jsem si Invisalign pořídila. Proč jsem si pořídila právě tyto rovnátka se můžete dočíst zde


Jak to máte vy?Sledujte novinky a zajímavosti ze světa rovnátek i na FacebookuZajímá Vás jak se rovnátka používají a jak je to s výměnou jednotlivých fólií?  


Přečtěte si zde.