Co nejde dělat s rovnátky Invisalign

05.03.2018

... kousat si nehty

... žvýkat žvýkačky

... ochutnávat při vaření těstoviny, jestli už jsou al dente

... ochutnávat při vaření maso, jestli už je měkké

... a vůbec ochutnávat při vaření je dost velký problém, budete si muset najít záskok (manžela, děti, maminku) a nebo jako já se spolehnout na to, že koření "od oka" je tak akorát

... otvírat zubama nedobytnou lahev nebo cokoliv se snažit zubama otevřít, s fóliemi to fakt nejde! Nemáte ten cit a jak se zuby rovnají, tak jsou citlivější a prostě takové věci teď nechcete dělat a hlavně si nechcete nijak poškodit fólie Invisalign. 

... jíst 20x za den, ani 10x za den, i 5x za den bude hodně, protože vás prostě nebude bavit si pořád dokola čistit zuby! Ale nebojte, stačí jíst 3x denně :-)

... dojídat po dětech...znáte to, dáte dítěti banán a ono vám vrátí kousek zpátky...co s tím? dřív jste to snědli a nepřemýšleli o tom, teď to putuje do koše. 

... konečně dostat ven to maso od oběda, co se usadilo někde vzadu mezi zuby...když to neuděláte hned po obědě při čištění zubů, tak pak to fakt neuděláte, pokud si fólie zase nesundáte.

... nemůžete skřípat zubama :-)

... no a pokud jste kuřáci, tak na to byste měli taky zapomenout!


Tak to je jen pár drobných omezení při nošení rovnátek Invisalign. Jsou to ale všechno věci a situace, se kterými se snadno poperete, protože ty krásné zuby za to stojí! Naopak člověk zjistí, že se může stravovat i jinak než doposud, že není na škodu mít před každým jídlem pořádný hlad a že není nutné večer u televize chroupat oříšky, tyčinky, bonbóny, čokolády, tláskominy, pitominy ...

A jelikož si pořád čistíte zuby, tak intuitivně budete hledat takovou stravu, po které se ty zuby dobře čistí. Takže já, velký milovník oříšků, jsem se jich teď úplně vzdala. A vůbec mi to nevadí. 

Po dětech nedojídám, jídlo při vaření neochutnávám, většinou to trefím, nebo přizvu manžela a ten to dochutí na jedničku a hlavně pak nemůže říct, že mu to nechutná :-)

Každopádně mi to pořád přijde mnohem jednodušší, než čistit si zuby, na kterých jsou fixní rovnátka. Sice jsem je nikdy neměla, takže nemám osobní zkušenost, ale čištění zubů musí být určitě časově náročnější. 

Takže jestli váháte zda Invisalign ano nebo ne, tak neváhejte a pojďte do toho! 

Sledujte blog Rovnátka v dospělosti i na Facebooku!